Środowiskowa Placówka Edukacyjno -Wychowawcza Nr 1

Kilka słów o nas...

Placówka przedszkolna funkcjonowała już od 1945r, a w obecnej formie od 11 lat. ŚPEW Nr1 mieści się w budynku wolnostojącym po generalnym remoncie. Usytuowana jest w dzielnicy Golęcino - Gocław
w cichej okolicy, w pobliżu Odry, terenów leśnych, wieży Bismarcka,
a także wzgórza z działkami rekreacyjnymi i ogrodniczymi, dzięki czemu nasi wychowankowie mogą na co dzień obcować z przyrodą.

.

Jesteśmy jedynym przedszkolem w tej dzielnicy, które jest czynne od poniedziałku do piątku do godziny 16:30 (grupy przedszkolne)
oraz do godziny 18 świetlica

• SMERFY- grupa 3-4- latków
  • KRASNALE- grupa 5-6- latków
  • MISIE- grupa środowiskowa 3-5 –latków
  • ŚWIETLIKI – świetlica dla dzieci

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni (wyremontowane pomieszczenia placówki o czystej kolorystyce ścian, zmodernizowane węzły sanitarne dla każdej z grup, duży ogród) pozwalają na realizacje przyjętych programów oraz koncepcji pracy.
Dzieci dobrze czują się, uczą i rozwijają
w otoczeniu stymulującym ich aktywność, uporządkowanym, ale jednocześnie bogatym w przedmioty pobudzające wyobraźnię,
w miłych i ciepłych wnętrzach.

Przyjęte rozwiązania architektoniczne, meble a także zabawki i pomoce dydaktyczne sprzyjają nauce i zabawie.
Duży plac zabaw, usytuowany przed budynkiem zachęcą do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Wychowankowie przedszkola otrzymują świeże, zdrowe i zbilansowane posiłki przygotowane przez kuchnie znajdująca się na miejscu.

W przedszkolu zatrudnionych jest 5 nauczycielek. Dwa razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego, rytmiki oraz religii prowadzą dochodzący nauczyciele-specjaliści. Kadra przedszkola indywidualizuje
pracę z każdym podopiecznym. Nauczyciele systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje dbając o profesjonalizacje wdrażanych w wyniku monitorowania zmian, służąc pomocą dzieciom w rozumieniu świata, stawiając im wyzwania i odpowiednio kreując warunki do samorealizacji
i twórczej aktywności podopiecznych.

We wrześniu 2015 roku rozpoczęliśmy pierwszy projekt związany z wolontariatem europejskim w ramach programu Erasmus+, przy wsparciu organizacji koordynującej - Stowarzyszenie POLITES. Oprócz tego, współpracowaliśmy z lokalnymi wolontariuszami, którzy pomagają nam w naszych codziennych zadaniach i czynnościach.

Mamy nadzieję, że przez wiele lat współpracy z wolontariuszami EVS rozszerzymy nie tylko nasze postrzeganie innych kultur, ale także możliwość dla dzieci i rodziców, aby poznać nowych ludzi - kraje, ich codzienne nawyki, styl życia i zwyczaje.

Na poziomie lokalnym współpracujemy z Regionalnym Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES w Szczecinie - mamy wyszkolonego przez nich koordynatora wolontariatu, nasi nauczyciele są zaznajomieni z przepisami wolontariatu, mają doświadczenie w wspieranie wolontariuszy w realizacji ich zadań.

Podejmujemy liczne działania na rzecz zmian społecznych w środowisku lokalnym.
Współpracujemy z wieloma Istytucjami, a w tym między innymi z:

• Rada Osiedla Golęcino - Gocław
  • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
  • Komisariat "Nad Odrą"
  • Straż pożarna - Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4
  • MOPR
  • Straż Miejska
  • Parafia
  • Diecezjalny Dom Rekolekcyjny
  • Hospicjum J. Ewangelisty
  • SP 14, SP 44, ZS Nr 9
  • okoliczne przedszkola